SON DAKİKA

200 Evlerde yangın
<>
HaberlerAmasya HaberleriPTT Amasya Başmüdürlüğü'nden 'Sıfır Atık Projesi'ne destek

PTT Amasya Başmüdürlüğü'nden 'Sıfır Atık Projesi'ne destek - Amasya Haberleri

PTT Amasya Başmüdürlüğü, Sıfır Atık Projesi'ne yaptığı çevreci uygulamayla destek sağlıyor. Müdürlük bünyesindeki merkezlerde 4 bin 125 kilo atık toplanarak geri dönüşüme kazandırıldı.

+
-
PTT Amasya Başmüdürlüğü'nden 'Sıfır Atık Projesi'ne destek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca yürütülen, ilde de Vali Dr. Osman Varol'un eşi Funda Varol'un himayesindeki Sıfır Atık Projesi kapsamında PTT Amasya Başmüdürlüğü başmüdürlük ana binası, 6 PTT Merkez Müdürlüğü ile 12 PTT Şubesi olmak üzere toplam 19 işyerine kağıt, plastik, metal ve cam kutuları konuşlandırılarak hem personel hem de halkın projeye destek olunması amaçlandı.
2018 yılında tehlikesiz atık olarak 1000 kilo, tehlikeli atık olarak da TAP Derneği'ne 25 kilo atık pil olmak üzere toplam bin 25 kilo atık teslimi yapıldı. 2019 yılı ilk 4 aylık döneminde ise bin 70 kilo kağıt atık, 2 bin 30 kilo karışık atık olmak üzere toplamda 3100 kilo atık teslimi yapılarak şu ana kadar toplamda 4 bin 25 kilo atık geri dönüşüme kazandırılarak projeye destek sağlandı.
Projeye PTT Genel Müdürü Kenan Bozgeyik'in de önem verdiğini belirten Amasya PTT Başmüdürü Cafer Bolat, '1840'tan beri devletimizin, milletimizin, bayrağımızın yanında olan asırlık çınarımız PTT'miz ve PTT çalışanları tüm sosyal sorumluluk projelerinde olduğu gibi Sıfır Atık Projesi'nde de öncü olmaya katkı sağlamaya devam edecektir' diye konuştu.Metrelerce yüksekte mahsur kaldılarGÜNDEM
Metrelerce yüksekte mahsur kaldılar
Hobi olarak başladığı keten dokumayı ticarete dönüştürdüGÜNDEM
Hobi olarak başladığı keten dokumayı ticarete dönüştürdü
Enerji firmasından anlamlı hareketGÜNDEM
Enerji firmasından anlamlı hareket
İzmit'te yıpranan bayraklar yenilendiGÜNDEM
İzmit'te yıpranan bayraklar yenilendi

EN ÇOK OKUNANLAR

Dolarda bugün Dolarda bugünBakan Soylu'dan YSK'nın gerekçeli kararı değerlendirmesi Bakan Soylu'dan YSK'nın gerekçeli kararı değerlendirmesi23 Mayıs Samsun hava durumu 23 Mayıs Samsun hava durumuÜmit Özat: 'En büyük arzumuz finalde olabilmek' Ümit Özat: 'En büyük arzumuz finalde olabilmek'O terörist yakalandı, işte ilk detaylar O terörist yakalandı, işte ilk detaylarEmniyet'ten Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi Çalıştayı Emniyet'ten Temel Trafik Kaza ve İnceleme Eğitimi ÇalıştayıDışişleri'nden açıklama geldi Dışişleri'nden açıklama geldiMidyat'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralı Midyat'ta trafik kazası: 1 ölü, 6 yaralıİlhan Palut: 'Yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik' İlhan Palut: 'Yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik'Sunay Akın ve İlhan Şeşen Karabük'te sevenleri ile bir araya geldi Sunay Akın ve İlhan Şeşen Karabük'te sevenleri ile bir araya geldi
SIRADAKİ HABER
}