SON DAKİKA

Merkez Bankası'ndan ekonomiye hamle
<>
HaberlerSamsun HaberleriKavak'a Silivri büyüklüğünde cezaevi

Kavak'a Silivri büyüklüğünde cezaevi - Samsun Haberleri

Kavak Belediye Başkanı İbrahim Sarıcaoğlu Samsun basını ile ' Geleneksel Tirit Gecesinde' bir araya geldi. Projelerini anlatan Sarıcaoğlu Kavak'a Silivri Cezaevi büyüklüğünde bir cezaevi yapılacağını söyledi.

+
-
Kavak'a Silivri büyüklüğünde cezaevi

Geleneksel  tirit gecesi ne Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti İl Temsilcisi Cemil Ciğerim, Türkiye Spor Yazarları Temsilcisi Avni Demir,  Samsun  İnternet Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Sedat Öksüzoğlu, Çağdaş Gazeteciler Derneği Samsun Temsilcisi Mehmet Rebi Özdemir,  Samsunsonhaber Genel Yayın Yönetmeni Emre Gündem ’in yanı sıra yaygın ve yerel basın temsilcileri ve gazeteciler katıldı.

AK Parti Kavak ilçe Başkanı Osman Atlı ve MHP ilçe Başkanı Cahit Kamber’in de katılımlarıyla düzenlenen programda 2023 vizyonunu Samsun basını ile paylaşan Başkan  İbrahim Sarıcaoğlu , ayrıca Belediye Meclis Üyesi adaylarını basın mensuplarına tanıttı.

2014’de göreve 16 proje sözü vererek geldiğini ancak beş yıllık dönem içinde tam 70 projeyi Kavak’ta hayata geçirdiklerini anlatan Başkan Sarıcaoğlu, yeni dönem için hazırladıkları ve 31 Mart’tan sonra teker teker yapımına başlanarak ilçe hizmetine sunacakları 2023 vizyon projeleri ile de ciddi bir sıçrama yaşayacaklarını belirtti.

Beş yıl öncesi ile bugünkü Kavak arasında çok büyük fark olduğunu anlatan Sarıcaoğlu, “ Biz göreve geldiğimizde yılda 1 milyon lira yatırım hizmeti alan ilçemizin Belediye hizmet binası, sosyal tesisler, parklar, altyapı gibi çok eksiği vardı. Bunları öncelik sırasına koyarak teker teker yerine getirdik. Beş yılda 526 milyon liralık bir yatırımı Kavak’a kazandırdık. Halkımızın yeni dönem içinde yetki vermesiyle çok daha büyük ve önemli projeleri halkımızın istifadesine sunacağız” diye konuştu.

Kavak’a bin kişinin çalışacağı ve Silivri Cezaevi büyüklüğünde bir cezaevinin yapılacağını söyleyen Sarıcaoğlu; “ Bu proje Kavak için önemli bir istihdam alanı sağlayacaktır. Gönül isterki cezaevlerimiz olmasın ama hayatın gerçeği bu. Bu projemiz ile esnafımız da kazanacak. Burada çalışan insanlar ve aileleri de kazanacak. Bir projemiz de Toptepe’den Mahmutlu sapağına kadar olan alan imarı yapılmamış bakir bir alan. Bu alanın imar çalışmasını yaparak burayı bir yaşam merkezi haline getireceğiz. İçerisinde oteller ve AVM’ler yer alacak” şeklinde konuştu.

MHP İLE KOL KOLA ÇALIŞIYORUZ 
Cumhur ittifakı olarak bu ay sonunda yapılacak seçimlerden en iyi neticeyi alarak çıkacaklarına inandıklarını söyleyen Sarıcaoğlu; ”Görev dönemimiz içinde geçirdiğimiz her seçimde AK Parti olarak oyumuzu artırarak çıktık. Bugünde 31 Mart yerel seçimleri için MHP’li kardeşlerimizle el ele kol kola çok ciddi bir çalışma içindeyiz. İnanıyoruz ki bu seçimden de rakiplerimizi sandıkta ezerek en iyi neticeyi alacağız” dedi.
Mustafa BilikSIRADAKİ HABER
}