SON DAKİKA

Süper Lig maçı yarıda kaldı
<>
HaberlerPekin HaberleriTicaret savaşında müzakereler devam ediyor

Ticaret savaşında müzakereler devam ediyor - Pekin Haberleri

Çin ile ABD temsilcileri, ticaret savaşında ateşkes süresi bitmeden önceki son müzakerelere başladı.

+
-
Ticaret savaşında müzakereler devam ediyor

Çin Başbakan Yardımcısı Liu He ve ABD Ticaret Temsilcisi Robert Lighthizer'in eş başkanlığında yapılan müzakerelerin yeni turunun bugün Çin'in başkenti Pekin'de başladığı bildirildi. Yarın devam etmesi beklenen müzakerelere ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin de katılıyor. İki taraf arasındaki ihtilafların başında, ABD'nin Çinli şirketlerin ardındaki hükümet desteğinin şeffaf olmaması, fikri mülkiyet hakları ve zorunlu teknoloji transferi gibi konular geliyor.

'Gerçek yapısal reformlar gerekiyor'
ABD Başkanı Donald Trump, bu ayın başında yaptığı 'Birliğin Durumu' konuşmasında, iki ülke arasındaki ticaret savaşını bitirebilecek bir anlaşmanın 'adaletsiz ticaret uygulamalarını sonlandıracak gerçek yapısal değişiklikler' içermesi gerektiğini söylemişti.
Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying, bugünkü basın toplantısında yaptığı değerlendirmede, 'Şu an için yapabileceğimiz en iyi şey, katılımcıların müzakerelere odaklanmalarını sağlamak' ifadesini kullandı.

Ateşkes 1 Mart'ta bitecek
Xi Jinping ile Donald Trump, 1 Aralık'ta Arjantin'de yaptıkları görüşmede, ticaret savaşında 90 günlük ateşkes uygulanması kararı almıştı. İki ülke, 1 Mart'a kadar bir anlaşmaya varamazsa ABD yönetimi Çin'den ithal edilen 200 milyar dolar tutarındaki ürüne uyguladığı ek gümrük tarifesini yüzde 10'dan yüzde 25'e yükseltecek.Bakan Ersoy, turizm sektörünün temsilcileriyle bir araya geldiEKONOMİ
Bakan Ersoy, turizm sektörünün temsilcileriyle bir araya geldi
Dağ Yolu, ekonomiyi katlayacakEKONOMİ
Dağ Yolu, ekonomiyi katlayacak
Varank: 'Piyasalardaki dalgalanmaları bertaraf ettik'EKONOMİ
Varank: 'Piyasalardaki dalgalanmaları bertaraf ettik'
Dünyayı 35 kez tur atacak kadar doğalgaz şebekesi döşendiEKONOMİ
Dünyayı 3.5 kez tur atacak kadar doğalgaz şebekesi döşendi

EN ÇOK OKUNANLARSIRADAKİ HABER
}