SON DAKİKA

Süper Lig maçı yarıda kaldı
<>
HaberlerOrdu HaberleriKaradenizlinin sivri zekası 'Dolapdurak'

Karadenizlinin sivri zekası 'Dolapdurak' - Ordu Haberleri

Ordu'nun Ünye ilçesinde yaşayan bir vatandaş eski bir buzdolabından dolmuş durağı yaptı.

+
-
Karadenizlinin sivri zekası 'Dolapdurak'

Karadeniz insanın sivri zekası dedirtecek olay  Ordu 'da Yeniköy Mahallesi Aydınlık Sokak'ta meydana geldi. Nuri Irmaklı (52) isimli vatandaş çocuğunun her sabah okul servisini soğukta beklememesi için ilginç bir yönteme başvurdu. Okula giden çocuğunun ve vatandaşların üşümemesi için içinde tek kişinin oturabileceği eski bir buzdolabını dolmuş durağı yaptı.'ÇOCUĞUM VE MAHALLELİ ÜŞÜMESİN İSTEDİM' 

Çocuğu ve mahalleli üşümesin diye böyle bir yönteme başvuran Nuri Irmaklı, 'Benim ufak kızım okula gidiyor. Yağmurlu havalarda üşümesin diye böyle bir yönteme başvurdum. Normal bir şemsiye koysam rüzgar alır götürürdü. Ama dolap içerisinde çocuğum ya da komşularım oturuyor, servis geldiği zaman gidiyorlar. Aklıma bu dolap işi geldi. Çünkü normal bir durak yapmış olsam çok pahalı olacaktı' dedi.

KARADENİZ İNSANI AKLI DİYORUZ 

Durağı ilk gördüğünde kendisinin de şaşırdığını söyleyen Yeniköy Mahalle Muhtarı Adem Çiftçi, 'Ben öncelikle kendisine teşekkür ediyorum. Bizim yapmamız gerekeni Nuri ağabey kendisi yapmış. Onun burada kendi çocuğu var okula gidiyor. O da her sabah çocuğum soğukta, yağmur altında kalıyor diye böyle bir yönteme başvurmuş. Herkesin aklına gelmez ama ilk defa böyle bir durak görünce ben de şaşırdım' diye konuştu.


Mahalleye giren vatandaşlar ise şaşkınlığını gizleyemezken, bazı vatandaşlar durak olarak kullanılan dolapla fotoğraf çektiriyor.

 Emet'te trafik kazası: 3 yaralıGÜNDEM
Emet'te trafik kazası: 3 yaralı
Fatsa'da trafik kazası: 4 yaralıGÜNDEM
Fatsa'da trafik kazası: 4 yaralı
Kuzey Marmara otoyolunda feci kaza: 2 yaralıGÜNDEM
Kuzey Marmara otoyolunda feci kaza: 2 yaralı
Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldiGÜNDEM
Kar yağdı, kazalar ve mahsur kalmalar peş peşe geldi

EN ÇOK OKUNANLAR

Kuzey Marmara otoyolunda feci kaza: 2 yaralı Kuzey Marmara otoyolunda feci kaza: 2 yaralıFatsa'da trafik kazası: 4 yaralı Fatsa'da trafik kazası: 4 yaralıEmet'te trafik kazası: 3 yaralı Emet'te trafik kazası: 3 yaralı

SIRADAKİ HABER
}