SON DAKİKA

Bakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Gündemimizde Yok
<>
HaberlerMuğla HaberleriOkulun yakıt tankından sızan fuel oil yağmurla birlikte denize ulaştı

Okulun yakıt tankından sızan fuel oil yağmurla birlikte denize ulaştı - Muğla Haberleri

Muğla'nın Datça ilçesinde, okulun delinen yakıt borusundan sızan fuel oil 1 kilo metre uzaklıktaki denize ulaştı.

+
-
Okulun yakıt tankından sızan fuel oil yağmurla birlikte denize ulaştı

Datça'nın İskele Mahallesi'nde bulunan Şehit Ersoy Yorulmaz Mesleki Teknik Anadolu Lisesi'nin kaloriferine iletimi sağlayan demir boruda dün gece meydana gelen delinme sonucu 4 ton yakıt karayolu ve kanalizasyona sızmış, yakın bir bölümü ise denize ulaşmıştı. Datça Belediyesi ekipleri, toprak ve talaşla sızıntının üzerini kapatarak fuel oilin denize daha fazla sızmasını önlemişti.

Yağmur denize ulaşan sızıntıyı artırdı
Günün ağarmasıyla birlikte sahilde inceleme yapan Datça Belediyesi ekipleri, kirliliğinin geniş bir alana yayılmaması için önlem aldı. Ancak öğle saatlerinde başlayan sağanak yağışla birlikte kum ve talaşla üzeri örtülen fuel oil, çözülerek yağmur suyu drenaj hattından ilerleyerek denize ulaştı. Yakıt sızıntısının geniş bir alana yayılmaya başlaması üzerine belediye ekipleri, iş makinesiyle drenaj hattının denize ulaştığı noktada çukur kazarak fuel oilin suyla buluşmasını engelledi.
Daha sonra bu çukurda toplanan yakıt, vidanjörlerle başka bir bölgeye nakledildi. Denize ulaşan yakıtın dağılmaması ve denizden alınması için Marmaris Belediyesi'nden bariyer ile kapsamlı çalışmalar için Muğla Büyükşehir Belediyesi'nden araç desteği talep edildi. Sahil Güvenlik ekipleri, incelenmesi için kirlenen deniz suyundan numuneler aldı.
Olayın meydana geldiği andan itibaren Datça Belediyesi olarak tüm önlemleri hızlı bir şekilde aldıklarını ve çalışmalara aralıksız olarak devam ettiklerini belirten Belediye Başkanı Gürsel Uçar, 'Yola akan yakıt, yağmurla birlikte belediyemiz tarafından yapılan yağmur suyu drenaj hattına karışmış. Yağmur suyu drenaj kanalları denize verildiği için yakıt denizin kenarına kadar gelmiş ama bununla ilgili gerekli tüm tedbirleri aldık. Şu an için herhangi bir sıkıntı yok. Allah daha beter çevre felaketlerinden korusun' dedi.Şehitkamilli miniklerin ilk karne heyecanıGÜNDEM
Şehitkamilli miniklerin ilk karne heyecanı
Vali Ustaoğlu, öğrencilerin karne heyecanına ortak olduGÜNDEM
Vali Ustaoğlu, öğrencilerin karne heyecanına ortak oldu
Bakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Gündemimizde Yok GÜNDEM
Bakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Gündemimizde Yok
İzmit'te çevreyi kirleten firmaya cezaGÜNDEM
İzmit'te çevreyi kirleten firmaya ceza

EN ÇOK OKUNANLAR

Emekliye 4 Yıl Zam Yok! Emekliye 4 Yıl Zam Yok!Yüzde 50 artı 1 Yüzde 50 artı 1Samsunspor'da kadro şekillendi Samsunspor'da kadro şekillendiSamsun'da Faciaya Kılpayı Samsun'da Faciaya KılpayıNumanoğlu sosyal medyadan helalleşti Numanoğlu sosyal medyadan helalleştiPolise pompalı tüfekle ateş açan maskeli şahıs yakalandı Polise pompalı tüfekle ateş açan maskeli şahıs yakalandıSinemada yeni dönem! Meclis'ten geçti Sinemada yeni dönem! Meclis'ten geçti18 Ocak Cuma Samsun hava durumu 18 Ocak Cuma Samsun hava durumu15 tatilde tavuklarını görüntülü arayacak 15 tatilde tavuklarını görüntülü arayacakKaraaslan ve Bilgiç öğrenci sofrasında Karaaslan ve Bilgiç öğrenci sofrasında

SIRADAKİ HABER
}