SON DAKİKA

Bakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Gündemimizde Yok
<>
HaberlerKahramanmaraş HaberleriZabun: Kahramanmaraş Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunuyor'

Zabun: Kahramanmaraş Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunuyor' - Kahramanmaraş Haberleri

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş'ın Türkiye ekonomisinin temel taşlarından birisi olduğunu söyledi.

+
-
Zabun: Kahramanmaraş Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunuyor'

Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Akdeniz Bölgesi Ekonomi Çalıştay'ında konuşan KMTSO Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş'ın sanayisiyle, ticaretiyle, ihracatıyla Türkiye'de önemli bir kalkınma modeli oluşturduğunu belirtti.
Program dolayısıyla TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan'a ve Kahramanmaraş Şube Başkanı Adnan Toprak'a teşekkür eden Zabun, Kahramanmaraş'ın 40 milyar liralık ekonomisi ve 2000'e yakın sanayi işletmesi ile Türkiye ekonomisine çok önemli katkıda bulunduğunun altını çizdi.
2018 yılının ekonomide döviz kuru manipülasyonları ile birlikte çalkantılı bir seyir izlediğini belirten Zabun, özellikle finansa erişimde ciddi sıkıntılar yaşadıklarını ancak her şeye rağmen Türk özel sektörünün motivasyon ve ülkesine olan inancını kaybetmeden çalıştığını vurguladı.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği nezdinde yürütülen çalışmalara değinen Zabun, 'Hükumetimizin uygulamaya koyduğu, kısa çalışma ödeneği, SGK primini düzgün ödeyenlerden son bir yılda sıkıntı çekenler için 60 aya kadar vade imkanı, 150 liraya çıkarılan asgari ücret desteği, kamuya iş yapanlar için tasfiye ve devir sözleşmeleri ile ilgili kanun tasarısının TBMM'ye sunulması, ticari alacak sigortası, doğalgazda indirim, nefes kredisi, KOBİ değer kredisi, Ziraat Bankası aracılığı ile sağlanan yeni imkanlar, inanıyorum ki, KOBİ'lere ve vatandaşımıza ciddi anlamda nefes aldıracaktır. Bu vesileyle Cumhurbaşkanımıza, Hazine ve Maliye Bakanımıza, ilgili tüm bakanlarımıza iş dünyası adına şükranlarımızı sunuyoruz' dedi.Zorlu'nun güneşi ekosistemiyle yükselecekEKONOMİ
Zorlu'nun güneşi ekosistemiyle yükselecek
'869 Yerliysek Yeriz' zirvesi tarımın başkenti Antalya'da gerçekleştiEKONOMİ
'869 Yerliysek Yeriz' zirvesi tarımın başkenti Antalya'da gerçekleşti
İzmir'in deri fuarına yabancı alıcı akınıEKONOMİ
İzmir'in deri fuarına yabancı alıcı akını
Palandöken'den perakende yasasına ilişkin açıklamaEKONOMİ
Palandöken'den perakende yasasına ilişkin açıklama

EN ÇOK OKUNANLAR

Emekliye 4 Yıl Zam Yok! Emekliye 4 Yıl Zam Yok!Yüzde 50 artı 1 Yüzde 50 artı 1Samsunspor'da kadro şekillendi Samsunspor'da kadro şekillendiNumanoğlu sosyal medyadan helalleşti Numanoğlu sosyal medyadan helalleştiSamsun'da Faciaya Kılpayı Samsun'da Faciaya KılpayıPolise pompalı tüfekle ateş açan maskeli şahıs yakalandı Polise pompalı tüfekle ateş açan maskeli şahıs yakalandıSinemada yeni dönem! Meclis'ten geçti Sinemada yeni dönem! Meclis'ten geçti18 Ocak Cuma Samsun hava durumu 18 Ocak Cuma Samsun hava durumu15 tatilde tavuklarını görüntülü arayacak 15 tatilde tavuklarını görüntülü arayacakKaraaslan ve Bilgiç öğrenci sofrasında Karaaslan ve Bilgiç öğrenci sofrasında

SIRADAKİ HABER
}