SON DAKİKA

Samsun'da Dilenci Operasyonu! Neler var neler...
<>
HaberlerRize HaberleriRize'de Çevre Yolu'nda istimlak bedellerine tepki

Rize'de Çevre Yolu'nda istimlak bedellerine tepki - Rize Haberleri

Rize'de Güney Çevre Yolu Projesi kapsamında Pehlivantaşı mahallesinin tamamen yok olacağını ve duble yol kavşağı içinde yer alacağını belirten Mahalle muhtarı Ömer Yılmaz, arazi ve evlerinin istimlak edileceğini fakat ödenecek istimlak parasının çok az olduğunu dile getirdi.

+
-
Rize'de Çevre Yolu'nda istimlak bedellerine tepki

Konuyla ilgili bilgiler veren Yılmaz 'Mahkemelerde dava açmaya başladık. Karayolları teşkilatı istimlak edeceği evlerimiz için çok düşük bedel biçiyor. Vereceği bedelle bir ev alamayız ama burada 2-3 katlı evlerimiz yıkılacak. Çaylık arazilerimiz yol için feda edilecek ama bize karşılığı ödenmeyecek, bizler mağdur oluyoruz. Hakkımızı istiyoruz. Yol lazım ama bizim mağduriyetimiz de olmamalı. Sosyal devlet vatandaşını mağdur etmez. Burada birçok defa proje değişiklikleri yapıldı. Bazı yerlerde mezarlıklarımız bile kalkacak ama hiç değilse yuvamız yıkıldığında verilecek parayla bir ev alabilelim ve Karayolları bize ev yapıp versin' dedi.
Yol güzergâhına denk gelen evlerden başka yıkılacak binalar arasında mahalle eski camisi, sağlık evi, kasap, fırın, bakkal gibi birçok işyerleri de bulunuyor. Âdeta savaş sonrası terkedilen harabe yerleşim yerini andıran Pehlivantaşı'nda birçok mal sahibi işyerlerini boşaltmış durumda.
Rize merkez trafiğini rahatlatmak amacıyla 2014 yılında yapımına başlanan çevre yolunda tamamı 5 kilometre olan Merkez-Pehlivantaşı yolu Karayolları ağına alınarak Karayolları tarafından yaptırılıyor. Yol üzerinde virajlı yerleri önlemek amacıyla 3 adet tünel yapılmaya başlandı. Tüneller ve yol tamamlandığında 2 şerit gidiş, 2 şerit gelişli 4 şerit olacak olan Çevre yolu 2 kilometre kısalmış olacak.Ünye'de karne heyecanıGÜNDEM
Ünye'de karne heyecanı
Karnesini alan oraya koştuGÜNDEM
Karnesini alan oraya koştu
O ürünleri üretenlere 5 milyon liraya kadar destek verilecek!GÜNDEM
O ürünleri üretenlere 5 milyon liraya kadar destek verilecek!
Öğrencilerin karne heyecanıGÜNDEM
Öğrencilerin karne heyecanı

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da kadro şekillendi Samsunspor'da kadro şekillendiEmekliye 4 Yıl Zam Yok! Emekliye 4 Yıl Zam Yok!Yüzde 50 artı 1 Yüzde 50 artı 1Samsun'da Faciaya Kılpayı Samsun'da Faciaya KılpayıNumanoğlu sosyal medyadan helalleşti Numanoğlu sosyal medyadan helalleştiSamsun'da patrondan işçiye 'Neden duş almıyorsun' Dayağı! Samsun'da patrondan işçiye 'Neden duş almıyorsun' Dayağı!Polise pompalı tüfekle ateş açan maskeli şahıs yakalandı Polise pompalı tüfekle ateş açan maskeli şahıs yakalandıSinemada yeni dönem! Meclis'ten geçti Sinemada yeni dönem! Meclis'ten geçtiBakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Gündemimizde Yok Bakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Gündemimizde Yok15 tatilde tavuklarını görüntülü arayacak 15 tatilde tavuklarını görüntülü arayacak

SIRADAKİ HABER
}