SON DAKİKA

Bakan Selçuk: Emeklilikte Yaşa Takılanlar Gündemimizde Yok
<>
HaberlerSokak Kedilerine Konforlu Yuva

Sokak Kedilerine Konforlu Yuva

Samsun Büyükşehir Belediyesinin 26 dönümlük alanda oluşturduğu 'Kedi Kasabası'nda sokak kedilerinin kışın üşümemesi için minder ve ısıtıcı fan bulunan yuvalar yapıldı.

+
-
Sokak Kedilerine Konforlu Yuva

Samsun'da 6 yıl önce 150 dönüm alana kurulan, 3 veteriner ve 20 personelin görev aldığı Hayvan Bakım Merkezi'nin 26 dönümlük bölümünde "Kedi Kasabası" bulunuyor.

Her türlü konforun düşünüldüğü "Kedi Kasabası"nda ağaçların altında küçük kulübelerde kalan, geniş alanda özgürce oynayabilen, atlama ve tırmanma yerleri bulunan kediler, bakımlarının yapılmasının yanı sıra mamalarını da müzik eşliğinde yiyor.

Kasabada yazın serin bungalov evlerinde yaşayan bin civarındaki sokak kedisi, kışın ise üşümemeleri için Büyükşehir Belediyesi ile hayvanseverlerin birlikte hazırladıkları minderli ve ısıtıcı fanlı yuvalarda kalıyor.

"Tamamen kedilerin rahatlığı düşünüldü"

Hayvan barınağının sorumlu yöneticisi veteriner hekim Hande Yaman,  barınağa gelen sokak kedilerinin önce sağlık taramasının yapıldığını söyledi.

Sağlıklı kedilerin kedi kasabasına yerleştirildiğini belirten Yaman, "Kediler burada serbest dolaşabilmekte. Kışın da üşümemesi için konteyner hazırladık. Açık olan diğer yuvaların etrafını ise tamamen mika camlarla kapattık. Isıtıcı fanlar 24 saat çalışarak yuvaları sıcak tutuyor. Ayrıca hayvanseverlerle ortak dizayn ettiğimiz konteyner bulunuyor. Konteynerin içine minderler konuydu. Tamamen kedilerin rahatlığı düşünüldü." ifadelerini kullandı.

Minderler kirlendiğinde değiştirildiğini anlatan Yaman, "Minderleri hayvanseverlerle ortak hareket ederek kirlendiğinde temizleyip yerine koyuyoruz. Isıtıcı fanlar 7 gün 24 saat çalışmaktadır." dedi.

Yaman, kedilere her gün klasik müzik dinletildiğini, yemek saatinde ise Mozart'ın "Türk Marşı" bestesiyle yemeğe çağrıldıklarını kaydetti.

 


Samsun'da Faciaya KılpayıSAMSUN HABER
Samsun'da Faciaya Kılpayı
DEAŞ şüphelisi adliyede SAMSUN HABER
DEAŞ şüphelisi adliyede
Karaaslan, ' Samsun büyük güne hazır'SAMSUN HABER
Karaaslan, ' Samsun büyük güne hazır'
YEDAŞ kar ve fırtına ile mücadele ediyor! SAMSUN HABER
YEDAŞ kar ve fırtına ile mücadele ediyor!

EN ÇOK OKUNANLAR

Emekliye 4 Yıl Zam Yok! Emekliye 4 Yıl Zam Yok!Yüzde 50 artı 1 Yüzde 50 artı 1Samsunspor'da kadro şekillendi Samsunspor'da kadro şekillendiSamsun'da Faciaya Kılpayı Samsun'da Faciaya KılpayıNumanoğlu sosyal medyadan helalleşti Numanoğlu sosyal medyadan helalleştiPolise pompalı tüfekle ateş açan maskeli şahıs yakalandı Polise pompalı tüfekle ateş açan maskeli şahıs yakalandıSinemada yeni dönem! Meclis'ten geçti Sinemada yeni dönem! Meclis'ten geçti18 Ocak Cuma Samsun hava durumu 18 Ocak Cuma Samsun hava durumu15 tatilde tavuklarını görüntülü arayacak 15 tatilde tavuklarını görüntülü arayacakKaraaslan ve Bilgiç öğrenci sofrasında Karaaslan ve Bilgiç öğrenci sofrasında

SIRADAKİ HABER
}