SON DAKİKA

Erhan Usta ile ilgili flaş gelişme
<>
HaberlerSamsun HaberleriZabıtadan 'tabela' denetimi

Zabıtadan 'tabela' denetimi - Samsun Haberleri

Samsun'da zabıta ekipleri, yabancı uyruklu kişilere ait iş yerlerinde tabela, çalışma izni ve ruhsat denetimi yaptı. Kanunlara uymayan iş yerleri hakkında tutanak tutuldu.

+
-
Zabıtadan 'tabela' denetimi

SamsunBüyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığına bağlı resmi ve sivil zabıta ekipleri ve İl Göç İdaresi ekipleri, İlkadım ilçesiAğabali Köprüsü etrafında bulunan baştayabancı uyruklu kişilerce işletilen iş yerlerini denetledi.

Denetimler kapsamında ekiplerce iş yerlerine asılan Arapça tabelalar, çalışma izni ve iş yeri ruhsatı incelenirken kanunlara uymayan iş yerleri hakkında ise tespit tutanağı tutuldu. Belirli bir süre içerisinde kanuna uygun davranmayan iş yerleri ise mühürlenecek.

Tabelaların nasıl olması gerektiği anlatıldı

Ekipler ayrıca iş yeri sahiplerine tabelaların nasıl olması gerektiğini de anlattı.TabelanınTürkçe olması gerektiğini vurgulayan ekipler 'Tabelalarda iş yeri ismi kırmızı puntolarda büyük harflerle Türkçe, altına mavi puntoyla küçük harflerleArapça yazılması gerekiyor. Tabelanın hem Türklere hem de Araplara hitap etmesi gerekiyor' uyarısında bulundu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da bir doktora telefonda kız istediSAMSUN HABER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Samsun'da bir doktora telefonda kız istedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da kız istediSAMSUN HABER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Samsun'da kız istedi
Bakan Soylu Samsun'da seçim bölge toplantısı yapacakSAMSUN HABER
Bakan Soylu Samsun'da seçim bölge toplantısı yapacak
Türkmen gencin cesedine ulaşıldıSAMSUN HABER
Türkmen gencin cesedine ulaşıldı

EN ÇOK OKUNANLAR

Muğla'da zincirleme trafik kazası: 5 yaralı Muğla'da zincirleme trafik kazası: 5 yaralı

SIRADAKİ HABER
}