SON DAKİKA

Sıfır Atık Çalıştayı başladı
<>
HaberlerSamsun Haberleri: Samsun'da En Çok Boğulma Vakası Nerede Yaşanıyor?

Samsun Haberleri: Samsun'da En Çok Boğulma Vakası Nerede Yaşanıyor?

Samsun'da meydana gelen boğulma vakalarıyla ilgili rakamlar oldukça korkunç. Neyse ki boğulma vakalarında hayatı kurtarılan kişi sayısı, hayatını kaybeden kişi sayısından daha fazla. İşte rakamlar.

+
-
Samsun Haberleri: Samsun'da En Çok Boğulma Vakası Nerede Yaşanıyor?

2018 yılında Samsun 'da yaşanılan boğulma vakaları nda bir çok kişi hayatını kaybetti. Boğulma vakalarının çoğunlukla Atakum  sahilinde olması dikkat çekti.


İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince 44 boğulma vakasına müdahale edildi. Boğulma vakalarında 45 kişi ekiplerce kurtarılırken, 18 kişi ise hayatını kaybetti. Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığınca 32 boğulma vakasına müdahale edildi. Müdahale edilen boğulma vakalarında 27 kişi ekiplerce kurtarılırken, 16 kişi ise can verdi.


EN FAZLA VAKA ATAKUM'DA YAŞANDI 


Boğulma vakalarının 19’u Atakum, 4’ü 19 Mayıs, 3’er tanesi Bafra ve Yakakent, 1’er tanesi ise İlkadım ve Canik ilçelerinde meydana geldi.
İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında meydana gelen boğulma vakalarında ise 19 Mayıs ilçesinde 6, Bafra’da 2, Çarşamba, Terme, Vezirköprü, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde ise 1’er kişi olmak üzere toplam 13 kişi boğularak hayatını kaybetti.


Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerince de 72 boğulma vakasına müdahale edildi. Müdahale edilen boğulma vakarının 17 tanesi Haziran ayında, 29 tanesi Temmuz ayında, 25 tanesi Ağustos ayında ve 1 tanesi ise Eylül ayında meydana geldi.

SIRADAKİ HABER
}