SON DAKİKA

Sıfır Atık Çalıştayı başladı
<>
HaberlerSamsun Haberleri:MHP'de Merkezin Adayları Tamam

Samsun Haberleri:MHP'de Merkezin Adayları Tamam

Yerel seçimler yaklaşırken büyükşehir ve merkeze bağlı 4 ilçenin belediye başkan adayları netleşti gibi görünüyor.

+
-
Samsun Haberleri:MHP'de Merkezin Adayları Tamam

Milliyetçi Hareket Partisi ’nde Genel Başkan Devlet Bahçeli  milletvekillerinden aday olmayacağını açıklamasından sonra Erhan Usta’nın adaylığı da olmadı. Geriye kalan en güçlü isim olan Ferhat Günaydın ile temasa geçildi. İlkelerde anlaşıldı. Geride bir tek açıklamak kalıyor.

Milliyetçi Hareket Partisi en iddialı olduğu ilçelerden biri olan İlkadım’da ise seçimlere Necattin Demirtaş  ile girecek. Necattin Demirtaş’ın il başkanı Taner Tekin ile meclis listesini bile konuştuğu bile söyleniyor.

Atakum’da aday Davut Numanoğlu tamam gibi. Taflan’lı olan ve uzun yıllar bürokratlık yapan Davut Numanoğlu bir aday gibi seçim çalışmalarını özellikle kırsaldan başlayarak sürdürüyor. Seçimin sürpriz ismi de bu olur. AK Parti’nin güçlü olduğu Taflan, Çatalçam ve Altınkum gibi beldeler üzerine çalışan Numanoğlu, seçimi kazanacağını iddia ediyor.

MHP Canik’te seçimlere eski il başkanı Abdullah Karapıçak ile girecek. Ne kadar iddialı olur bilinmez. Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 3 dönem kuralına takıldığı için aday olamayacak. AK Parti Canik’te seçimlere İbrahim Sandıkçı ile girecek gibi görünüyor. MHP kazanır mı bilinmez ama oyunu artıracağı kesin.

 

Tekkeköy’de ise aday Ahmet Önder. Geçmişte Gazi Belediyesi’nde özel kalem müdürlüğü yapan mübadil kökenli Ahmet Önder seçimi alır ya da alamaz bilinmez ama oylarını artıracağı kesin. Çünkü her ne kadar İYİ Parti CHP ile ittifak yapmış olsa bile Ahmet Önder o bölgeden de çok oy alacak.

 

MHP bu seçimde kaç belediye kazanır bilinmez ama birçok yerde oyunu yükseltecek bu kesin…

İlhan Demircioğlu

 

 





SIRADAKİ HABER
}