SON DAKİKA

O maaşlar ne zaman ödenecek?
<>
HaberlerSamsun Haberleri: Samsun AK Parti'de Sürpriz mi Var?

Samsun Haberleri: Samsun AK Parti'de Sürpriz mi Var?

Yerel seçimler öncesi AK Parti'de iki farklı senaryo konuşulmaya başlandı.

+
-
Samsun Haberleri: Samsun AK Parti'de Sürpriz mi Var?

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı olan ancak partisinden yeni dönem için aday gösterilmeyen Zihni Şahin’in yine AK Parti’den bir ilçeden aday gösterileceği çok değişik yerlerde konuşulmaya başlandı.

Bu olur mu ya da hangi ilçe için olur bunu kestirmek oldukça güç. Ama olabilirliği var mı derseniz halk nezlinde bu kadar çok karşılığı olan bir ismin aday gösterilmesi partiye artı katar mı derseniz katabilir.

Bir diğer senaryo ise istifalara az bir zaman kala ilçelerinin başkanlıklarından istifa eden 7 ilçe başkanından bir kaçının aday gösterilmeme ihtimali oldukça güçlü olduğu görüşü de hakim. Peki, o zaman bu ilçe başkanları neden istifa ettirildi denilir ve bu sandığa yansır mı bilinmez.

 

Bu iki senaryo AK Partiye ne getirir ne götürür bunu bilemem. Bunu ancak seçimlerde sandıktan çıkan oylar gösterir.

2003 yılında AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olan mevcut il başkanı Hakan Karaduman’ın bugün ve yarın Ankara’da yapacağı toplantılarda takınacağı tutum ve karşılığında ortaya çıkacak liste seçimlerin de kaderini belirler.

AK Parti için çok zor geçecek yerler var. Çünkü artık arazide bir de MHP gerçeği var ve bu gerçek ciddi oranda önemsenmeli.

İlhan Demircioğlu

 

 

 

 

 SIRADAKİ HABER
}