SON DAKİKA

O maaşlar ne zaman ödenecek?
<>
HaberlerSamsun Haberleri: Balıkçıların Yüzü Gülüyor

Samsun Haberleri: Balıkçıların Yüzü Gülüyor

Samsun'da balıkçıların yüzü gülüyor. Balıkçı esnafı denizlerdeki balık yoğunluğundan memnun.

+
-
Samsun Haberleri: Balıkçıların Yüzü Gülüyor

1 Eylül itibariyle açılan balık sezonu, palamudun ardından hamsiyle yüz güldürmeye devam ediyor. Karadeniz ’deki palamut bolluğu yerini hamsi  bolluğuna bıraktı.

HAMSİ 8 LİRADAN SATILIYOR 

İlk çıktığı zamanlarda kilosu 15-20 lira arasında satılan hamsi bu günlerde 8 liradan  satışa sunuluyor. 

VATANDAŞLAR DAHA ÇOK BALIK TERCİH EDİYOR 

Vatandaşların et veya tavuk yerine balık  tercih ettiğini dile getiren Onurcan Köse, "Balık çok ucuz. Hamsinin kilosunu 8 liradan satıyoruz. 2 kilo hamsiyi de 15 liradan satıyoruz. Vatandaşların balığa ilgisi devam ediyor. Tavuk ve et fiyatları çok yüksek. Bunun için de vatandaşlar balığa yönelmeyi seçiyor. Palamut sezonu güzel geçti. Hamsi sezonu da güzel geçiyor. Vatandaşlar bol bol balık yiyor” dedi. 

TOPAL: ŞU ANDA EN UCUZ YİYECEK BALIK 

Balığa olan ilginin daha da fazla olması gerektiğini belirten Kadir Topal, “Balık bu sene oldukça bol ama vatandaşlar pek rağbet etmiyor. Bunu anlamıyoruz. Hamsi bazen 5 ya da 7 liradan satılıyor. Hala almak için düşünüyorlar. Şu anda en ucuz yiyecek balık. Bu fiyatlara göre satışlarımız durgun geçiyor. İlginin biraz daha fazla olmasını bekliyoruz. Herkesi balık yemeye davet ediyoruz. Çünkü balık, sağlık demektir” diye konuştu.  hamsi  karadenizsamsun
SIRADAKİ HABER
}