SON DAKİKA

O maaşlar ne zaman ödenecek?
<>
HaberlerSamsunlu Başarılı İsimler OMÜ'de

Samsunlu Başarılı İsimler OMÜ'de

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Endüstri Mühendisliği Mükemmellik Topluluğu, 'Mükemmel Kadınlar Mükemmel İşler' adlı etkinliğin ikincisini düzenledi.

+
-
Samsunlu Başarılı İsimler OMÜ'de

“İlham Veren Kadınlar”  sloganıyla yola çıkılan ve gelenekselleşmesi planlanan etkinlik, OMÜ Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi ’nde gerçekleşti. Etkinliğe; Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli , akademisyenler, öğrenciler ve konuk konuşmacılar katıldı.
Etkinlikte; kariyerlerinde önemli başarılara imza atmış Uzman Doktor Ayşe Zehra Özdemir, girişimci Atiye Laçin, antropolog Ayten Çöl, düşünce lideri ve mutluluk eğitmeni Hale Caneroğlu ve “Rotasız Seyyah” isimli kitabın yazarı Mehmet Genç konuk konuşmacı olarak yer aldı.


Etkinliğin ilk selamlama konuşmasını Endüstri Mühendisliği Mükemmellik Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Gülcan Aktuğ yaptı. Aktuğ, ”Temasını ilham veren kadınlar olarak belirlediğimiz 21. yüzyılda kadının hayatımızdaki yerini, rolünü ve önemini sorguladığımız bu organizasyonumuzda çok değerli konuklarımız bizimle olacaklar” dedi.


Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Birol Elevli ise “Bu etkinlikteki değerli konuk konuşmacılarımız oluşturdukları başarılı kariyerlerinde kadın kimliğiyle yola çıkarak elde ettikleri başarılarını bizlerle paylaşacaklar” diye konuştu.


“Rotasız Seyyah” isimli kitabın yazarı Mehmet Genç Dünya’nın çeşitli bölgelerinde karşılaştığı kadın figürlerini ve o toplumlardaki kadının yerini anlatan bir sunum yaptı.
Mustafa BilikSIRADAKİ HABER
}