SON DAKİKA

Minik Yürekler Kansere Savaş Açtı!
<>
HaberlerSamsun Haberleri: Atakumlu Kadınlar, Dünya Kadın Hakları Günü'nü Kutladı

Samsun Haberleri: Atakumlu Kadınlar, Dünya Kadın Hakları Günü'nü Kutladı

Atakumlu kadınlar, Atakum Gönüllüleri Derneği'nde 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü'nde bir araya geldi.

+
-
Samsun Haberleri: Atakumlu Kadınlar, Dünya Kadın Hakları Günü'nü Kutladı

Atakum’da yaşayan ve herkesimden kadının bir araya geldiği 5 AralıkDünya Kadın Hakları Günü’ndeAtakumlu kadınlar hak ve eşitlik vurgusu yaptı.


Atakumlu kadınlar mesajında şu ifadelere yer vermiştir.
‘’Dünyada Olympe de Gouges tarafından, Fransız İhtilali sonrasında Meclisin çıkardığı İnsan ve Yurttaş Hakları Bildirgesi’ nde geçen “insan” sözcüğünün yalnızca erkeği kastetmesi nedeni ile, cevaben 1791 yılında Kadın ve Yurttaş Hakları Bildirgesi’ni yayımladı.
Türkiye Cumhuriyeti’nde ise Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde, kadınların her alanda ileri bir seviyede olmasını arzu ederek bütün dünya ülkelerinden önce 5 Aralık 1934 tarihinde Türk kadınına “Seçme ve Seçilme Hakkı” tanındı.


İnsanlığın devamı için olmazsa olmaz kadınlarımız, dertlerin dertlisi, mutlulukların kahramanlarıdır. Hayatın birleştirici güçleridir.
İşte bu birleştirici güç bizi burada bir araya getirdi.
Bu bağlamda Atakum Gönüllüleri Derneği olarak, tüm dünya, ülkemiz ve üyelerimiz arasında görev yapan kadınlarımızın 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü’ nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.’’Samsun Haberleri: Kaymakam Koşal'dan ZiyaretlerSAMSUN HABER
Samsun Haberleri: Kaymakam Koşal'dan Ziyaretler
Minik Yürekler Kansere Savaş Açtı!SAMSUN HABER
Minik Yürekler Kansere Savaş Açtı!
Samsun Haberleri: Samsun MEBET EğitimiSAMSUN HABER
Samsun Haberleri: Samsun MEBET Eğitimi
Özbek okçular Samsun'da Kamp Yapıyor SAMSUN HABER
Özbek okçular Samsun'da Kamp Yapıyor

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Haberleri: Cezaevine Oğlunu Ziyarete Giderken Kazada Hayatını Kaybetti Samsun Haberleri: Cezaevine Oğlunu Ziyarete Giderken Kazada Hayatını KaybettiDev Havalimanı FETÖ'cüye Emanet! Dev Havalimanı FETÖ'cüye Emanet!Rus Sporcu Telefon Yüzünden Hayatını Kaybetti Rus Sporcu Telefon Yüzünden Hayatını Kaybetti'Samsun Eğitimin Yıldızı Olacak' 'Samsun Eğitimin Yıldızı Olacak'Varlık Fonuna Devredildi Varlık Fonuna DevredildiAhlak polisinin bitmeyen gece mesaisi Ahlak polisinin bitmeyen gece mesaisiSamsun Haberleri: 12 Aralık Çarşamba Samsun Hava Durumu Samsun Haberleri: 12 Aralık Çarşamba Samsun Hava DurumuMinik Yürekler Kansere Savaş Açtı! Minik Yürekler Kansere Savaş Açtı!Samsunspor Hasan Kılıç'ı İstiyor Samsunspor Hasan Kılıç'ı İstiyorDolarda Bugün Dolarda Bugün

SIRADAKİ HABER
}