EKONOMİ HABERLERİ

HaberlerEKONOMİEKONOMİ
Dağ Yolu, ekonomiyi katlayacak
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhaneli, Keles, Harmancık ve Büyükorhan'ın 40 yıllık hayali olan Dağ Yolu'nun en kısa zamanda tamamlanacağını belirterek, bölgenin ekoturizm ve hayvancılığın merkezi haline geleceğini söyledi.
EKONOMİ 23.2.2019
Atıklar ekonomiye kazandırılıyor
Bursa'da iri hacimli atıkların geri kazanılmasına yönelik protokol Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş ve BEBKA Genel Sekreteri İsmail Gerim arasında imzalandı.
EKONOMİ 22.2.2019
Bakan Turhan: ''Denizcilik sektörümüzün ekonomik büyüklüğü 17,5 milyar doları aş
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ''Denizcilik sektörümüzün bugün ekonomik büyüklüğü 17,5 milyar doları aştı. İlgili ve ilişkili sektörlerde istihdam edilen kişi sayısı 1 milyona yaklaştı'' dedi.
EKONOMİ 22.2.2019
İzol: 'Ekonomideki düzenlemeler olumlu sonuçlar verecek'
Mersin Girişimci İş Adamları Derneği (GİAD) Başkanı Mehmet Serkan İzol, ekonomide düzenlemeler içeren kanun değişikliğinin olumlu sonuçlar doğuracağını söyledi.
EKONOMİ 22.2.2019
Diyarbakır'da ekonomi değerlendirme toplantısı yapıldı
Diyarbakır'da ekonomi değerlendirme toplantısı yapıldı
Diyarbakır'da STK ve kamu kurum temsilcilerinin katılımı ile ekonomi değerlendirme toplantısı yapıldı.
EKONOMİ 19.2.2019
Yaşar: Vatandaşın kaygısı ekonomi gidişat
İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar'ın da özellikle ekonomi ile ilgili yaptığı açıklamalar, ülkenin içinde bulunduğu tabloyu açıkça gözler önüne serdi.
EKONOMİ 18.2.2019
Bankacılık dışı finans sektörü ekonomiye katkısını sürdürdü
Finansal Kurumlar Birliği (FKB), temsil ettiği üç sektöre yönelik 2018 yılı konsolide verilerini açıkladı. FKB Başkanı Adem Duman, ' 2019' un ilk yarısını dengelenme süreci olarak değerlendirdiklerini, ikinci yarısında ise beklediğimiz yasal düzenlemelerle birlikte sektörlerimizin ivme kazanacağını düşünüyorum' dedi.
EKONOMİ 18.2.2019
CHP'li İnce: 'Türkiye, üretim ekonomisini kurmalı'
CHP'nin 24 Haziran 2018 seçimindeki cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Türkiye'nin, üretim ekonomisini kurması gerektiğini söyledi.
EKONOMİ 17.2.2019
Ekonomiye değil kültüre değer katacak
Bursa'da 1926 yılında defterdarlık binası olarak inşa edilen, uzun süre Maliye Bakanlığı'na bağlı olarak ekonomiye hizmet veren tarihi bina, Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan düzenlemenin ardından kent kültürüne hizmet vermeye başladı.
EKONOMİ 17.2.2019
Bakan Pakdemirli, Aydın'da Ekonomi Kulubü'nün açılışını yaptı
Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programı IPARD-II 5. Başvuru Çağrı ilanı tanıtım programına katılan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemir'li program sonrası Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi'nin açılışını gerçekleştirdi.
EKONOMİ 16.2.2019
Kılıçdaroğlu, Sokak Ekonomisi Çalıştayı'na katıldı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Simit satan da 754 lira yatıracak, milyar dolarlık ihaleler alan da, dolarla geçimini sağlayan kişi de 754 lira sosyal güvenlik primi yatıracak. Sokak ekonomisi aktörlerinin yüzde 90'ının sosyal güvencesi yok. Türkiye sosyal bir devlet değil aslında. Unuttuğumuz temel kavram sosyal devlet kavramıdır' dedi.
EKONOMİ 15.2.2019
Avdagiç: '31 Mart'tan sonra ekonomide kıyamet senaryosu çizenler kaybedecekler'
İstanbul Ticaret Odası (İTO) Şubat ayı olağan toplantısında konuşan İTO Yönetim Kurulu Başkanı Şekib Avdagiç, 31 Mart'tan sonra ekonomide kıyamet senaryosu çizenler kaybedeceklerini belirtti. Ayrıca Avdagiç, 'Deniliyor ki bankalar kredi hacmini 100 milyar lira daha düşürecekler. Bu tür haberlerin doğru olmamasını diliyoruz' dedi.
EKONOMİ 15.2.2019
İşsizlerin umudu, sokak ekonomisi
Sokak ekonomisi üzerine uzun zamandır çalışmalar yürüten Giresun Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Osman Sirkeci, ülkemizde 6 milyon kişinin sokak işlerinde istihdam imkanı bulduğuna dikkat çekerek sokak çalışanlarının esnaf statüsüne kavuşturması gerektiğini ifade etti.
EKONOMİ 15.2.2019
Altın Eller Pestil Üretiyor Bölge Ekonomisi Canlanıyor Projesi' amacına ulaştı
Zonguldak'ın Gökçebey İlçesi'ne bağlı Veyisoğlu Köyü'nde yaşayan 27 kadınının 'Altın Eller Pestil Üretiyor Bölge Ekonomisi Canlanıyor Projesi' istihdama katkı sağlayarak amacına ulaştı.
EKONOMİ 13.2.2019
İzmir Ekonomili gençlerden münazara turnuvası
İzmir Ekonomi Üniversitesi (İEÜ) Münazara Topluluğu, bu yıl ikincisini düzenlediği 'İEÜ Open Münazara Turnuvası'yla tüm Türkiye'den üniversite ve lise öğrencilerini bir araya getirdi. Kendilerine verilen konuları kurallara göre tartışan takımlar iki gün boyunca hem düşünsel bir mücadeleye girdi hem de yeni dostlar kazandı.
EKONOMİ 13.2.2019
Başkan Memduh Büyükkılıç: 'Bünyan tarım arazileri ekonomiye kazandırılacak'
Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı ve Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Memduh Büyükkılıç, Bünyan ilçe ziyareti ile ilçe halkı ve esnaflar ile sohbet ederek Bünyan ilçesinin atıl olarak duran arazilerin ekonomiye kazandırılacağını ve bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacaklarını söyledi.
EKONOMİ 12.2.2019
Ekonomi Kulübü'nden Başkan Kale'ye destek
İncirliova Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Belediye Başkanı Adayı Gürşat Kale Türkiye Ekonomi Kulübü Aydın Şubesi'ni ziyaret etti.
EKONOMİ 12.2.2019
Başkan Yılmaz, 'Ekonomiyi canlandıracak, Balıkesir'e değer katacağız'
Kepsut'ta muhtarlar, esnaf ve vatandaşlarla buluşarak projeleri hakkında bilgi verdi. AK Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, 'Biz gücümüzü de inancımızı da kardeşliğimizden alıyoruz. Desteklerinizle Balıkesir kazanacak' dedi.
EKONOMİ 8.2.2019
ETSO'da, Romanya Ekonomi Günleri etkinliği
Romanya Türk İşadamları Derneği (TİAD) ile Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) /Türkiye-Romanya İş Konseyi'nin ortaklaşa düzenlediği, 'Romanya Ekonomi Günleri' etkinliği Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası'nın (ETSO) ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
EKONOMİ 7.2.2019
Ekonomik Kriz ve Çözüm Kurultayında sorunlar yerinde çözülecek
Vatan Partisi Basından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oktay Yıldırım ve İl Başkanı Prof. Dr. Eyüp Selahattin Karakaş Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti.
EKONOMİ 7.2.2019
Genç: 'Trabzon ekonomisi esnaf ticaretine bağlı'
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş, AK Parti Ortahisar Kadın Kolları Başkanı Nahide Ocak ve Gençlik Kolları Başkanı Behlül Karakaş ile birlikte Trabzon Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği'ni ziyaret etti.
EKONOMİ 7.2.2019
(Özel) Suriyeli öğrenciler Şanlıurfa'da ekonomiye katkıda bulunuyor
Harran Üniversitesinde tarım ve hayvancılık alanında açılan kurslar ile Suriyeli gençler ve öğrenciler, meslek ediniyor, üretim yapıyor, ekonomiye katkıda bulunuyor.
EKONOMİ 6.2.2019
Kastamonu'da Ekonomi Zirvesi toplantısı gerçekleştirildi
Kastamonu'nun Tosya ilçesinde Tosya Belediyesi ile Tosya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından Tosya Ekonomi Zirvesi toplantısı gerçekleştirildi.
EKONOMİ 5.2.2019
Ekonominin dinamikleri tek vücut oldu
İnegöl ekonomisinin dinamiklerini oluşturan STK'ların başkanları, ekonomik kalkınmanın tek vücut halinde sürdürülebilmesi için ortak akıl toplantısında bir araya geldi.
EKONOMİ 5.2.2019
Ocak ayında ekonomide en fazla dolar konuşuldu
Medya Takip Merkezi (MTM), Ocak ayının ekonomi başlıklarını belirledi. Buna göre dolar, 204 bin 771 haberle Ocak ayında en çok konuşulan ekonomi başlığı oldu.
EKONOMİ 5.2.2019
İzmir Ekonomi'de Çin yeni yılı kutlandı
Bu yıl 5 Şubat tarihine denk gelen Çin yeni yılı, İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde (İEÜ) coşkuyla kutlandı. İEÜ Çin Kültürü Merkezi ile İzmir Çinliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından düzenlenen etkinlik kapsamında İzmir'de yaşayan Çinliler bir araya geldi, Çin ve Türk kültür mozaiği yürekleri ısıttı.
EKONOMİ 5.2.2019
Dolar güne nasıl başladı?
Dolar/TL, dün açıklanan enflasyon verisinin ardından 5.24 üzerine çıksa da kalıcı olamadı. Kur bir süre sonra gevşerken, TL, Asya piyasalarında değer kaybeden dolar karşısında gün sonunuda pozitif seyretti ve 5.2170 seviyesinden günü kapadı.
EKONOMİ 5.2.2019
Diyarbakır'da ekonomi değerlendirme toplantısı yapıldı
Diyarbakır'da ekonomi değerlendirme toplantısı yapıldı
Diyarbakır'da, Vali Hasan Basri Güzeloğlu başkanlığında ekonomi değerlendirme toplantısı yapıldı.
EKONOMİ 4.2.2019
Tekin, 'Ekonomi yalanla gitmez'
Millet ittifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayati Tekin, Ankara yolunda hem İYİ Parti hem de CHP'liler tarafından karşılandı. Tekin ve beraberindekiler daha sonra parti binasının yanında kurulan kürsüde halka hitap etti.
EKONOMİ 3.2.2019
Manisa ekonomisini girişimciler büyütecek
Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) üyeleri düzenlenen toplantıda bir araya geldi. MAGİDER Başkanı Ömre Yılmaz, ülkenin içinde bulunduğu ekonomik durumun girişimcileri korkutabileceğini, ancak teknolojiyi kullanan girişimci beyinlerin bu dezavantajları fırsata çevireceğini söyledi.
EKONOMİ 2.2.2019
Sokak ekonomisi dünyada 2 milyar istihdam sağlıyor
Dünya Sokak Platformu (GLOSEP) Genel Koordinatörü ve Giresun Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Osman Sirkeci, dünyada 2 milyar, Türkiye'de 6 milyon, Mersin'de ise en az 10 bin kişinin sokaktan ekmeğini kazandığını belirterek, sokaklardan dünya ekonomisine 30 trilyon dolar katma değer sağlandığını savundu.
EKONOMİ 1.2.2019
Ekonomist Şişmanyazıcı: '2019 yılının sloganı 'belirsizlik''
Ekonomist Harun Şişmanyazıcı, 2019 yılının sloganının 'belirsizlik' olduğunu vurgulayarak, dünyayı yöneten liderlerin, ülkeleri şirket yönetir gibi yönettiklerini, böyle bir dünyada geleceğe dönük kestirme yapmanın mümkün olmadığını söyledi. Şişmanyazıcı, 'Çin sağlıklı büyümezse denizcilik piyasası çöker' dedi.
EKONOMİ 1.2.2019
(Özel Haber) Karton rolik üretimi ile doğa korunuyor ekonomi canlanıyor
Uşak'ta endüstriyel ambalaj ürünleri imalatı yapan bir firma, kağıt ve karton atıklarını yüzde 100 geri dönüşümlerini sağlayacak bir sistemle karton rolik imalatı yapmaya başladı. Sistemle ekonomiye kazanç ve doğaya destek sağlanıyor.
EKONOMİ 31.1.2019
Kadınlar organik ürünlerle ekonomiye can verecek
Tekirdağ Süleymanpaşa Belediyesi, kadınların üretime ve ev ekonomisine katkısını arttırmak üzere yaptığı çalışmalara Kadın Eli Organik Pazarı ile bir yenisini daha ekledi.
EKONOMİ 30.1.2019
'Ekonomiye katkı sunmak için esnafımızın sorunlarını çözüyoruz'
Diyarkent Oto Galericiler Kooperatifini ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, 'Ekonomiye katkı sunmak için esnafımızın sorunlarını çözüyoruz' dedi.
EKONOMİ 30.1.2019
Başkan Büyükkılıç: 'Kültepe Ekonomi Zirvesi'ne hazırız'
ASKON Kayseri Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Özcan ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ı makamında ziyaret etti.
EKONOMİ 30.1.2019
Kullanılmış şeker çuvalları ekonomiye kazandırılıyor
Şeker fabrikalarında paketlemede kullanılan ve hijyen açısından tek kullanım ömrü olan çuvallar, belirli işlemlerden geçirildikten sonra fındık toplamaya uygun biçimde şekillendirilip, ekonomiye kazandırılıyor.
EKONOMİ 30.1.2019
Mahir Eller Projesi Mardin'de ekonomiye değer katacak
Mardin Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) işbirliğinde yürütülen Mahir Eller Projesinin tanıtımı gerçekleştirildi. 12 ilde 30 bin kişiye ulaşması planlanan projede mesleki yetkinlikler belirlenerek 3 bin kişinin istihdam edilmesi hedefleniyor.
EKONOMİ 30.1.2019
Ekonomi pozitif ayrışıyor!
Dünyadaki ekonomik akışın bu yıl yavaşlamasını bekleyen ekonomistler, Türkiye ekonomisinin ikinci çeyrek sonrası toparlanacağını öngörüyor. Seçim sonrası en kötünün geride kaldığı algısının yaygınlaşacağına vurgu yapan uzmanlar, 'Faiz ve enflasyon düşecek. Cari açık 15 milyar dolara gerileyecek' dedi.
EKONOMİ 29.1.2019
'Taksit düzenlemesinin uzatılması ekonomiyi canlandıracak'
Mobil Telekomünikasyon Operatörleri Derneği (m-TOD) Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Terzioğlu, cep telefonu taksit düzenlemesinin uzatılmasının, ekonomideki canlılığı sürdüreceğini vurguladı.
EKONOMİ 29.1.2019
SMMMO'da 'ekonomi' konulu söyleşi
SMMMO'da 'ekonomi' konulu söyleşi
Van Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası tarafından 'ekonomi' konulu söyleşi düzenlendi.
EKONOMİ 25.1.2019
Zabun;'Ekonomik sorunların çözümü yatırım üretim ve ihracattır'
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, kalkınma ajanslarının, bölgesel kalkınma ve bölgesel işbirliği adına çok önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
EKONOMİ 24.1.2019
Gümüşhane'de İl Ekonomi Toplantısı gerçekleştirildi
Gümüşhane'de kamu, esnaf ve sanatkarlar ile tacirlerin sorunları, çözüm önerileri ve talepleriyle ilgili Vali Kamuran Taşbilek başkanlığında 'İl Ekonomi Toplantısı' düzenlendi.
EKONOMİ 24.1.2019
MTSO'da Makro Ekonomi toplantısı
Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) tarafından Makro Ekonomi, Dış Ticaret ve Türev ürünler konulu toplantı düzenlendi.
EKONOMİ 23.1.2019
Tarım ve hayvancılık sektörünün sorunları Türkiye Ekonomi Şurası'na taşındı
Edirne Ticaret Borsası (ETB) Yönetim Kurulu Başkanı Özay Öztürk, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurası'na katıldı.
EKONOMİ 23.1.2019
Albayrak: Yaza göre toparlanma söz konusu
Ekonomiyi değerlendiren Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ''Türk ekonomisi güçlü bir dengeye sahip. Yaza göre hızlı bir şekilde toparlanma söz konusu' dedi.
EKONOMİ 23.1.2019
Ekonomik sıkıntılar gazetelerin bir bir yok olmasına yol açıyor
Türk basınında yaşanan ekonomik sıkıntıların yerel medyanın en güçlüsü olan yazılı basında adeta gazetelerin bir bir yok olmasına yol açtığını belirten Sakarya Gazeteciler Birliği (SGB) Başkanı Zeki Aydıntepe, 'Yerel medya için destek fonu oluşturulması şart' dedi.
EKONOMİ 23.1.2019
ATB, Türkiye Ekonomi Şurası'na katıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla TOBB'da yapılan Türkiye Ekonomik Şurası'na Aydın Ticaret Borsası da katıldı.
EKONOMİ 23.1.2019
Adana ekonomisi tarım, sanayi ve enerji ihtisas bölgesi ile atağa kalkacak
Adana sanayisinin 2023 vizyonu, sivil diyalog buluşmasında masaya yatırıldı. Makro sanayi yatırımları açısından en cazip bölge konumunda olan Adana ve Çukurova'nın tarım, sanayi, enerji ihtisas bölgelerinin de devreye girmesi ile hızla atağa kalkacağı dile getirildi.
EKONOMİ 23.1.2019
AYSO, Türkiye Ekonomi Şurasına katıldı
AYSO, Türkiye Ekonomi Şurasına katıldı
AYDIN (İHA) – Aydın Sanayi Odası (AYSO), TOBB'da düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurasına katıldı.
EKONOMİ 23.1.2019
KUTO Başkanı Akdoğan, Türkiye Ekonomi Şurasına katıldı
KUTO Başkanı Akdoğan, Türkiye Ekonomi Şurasına katıldı
Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Akdoğan (KUTO, TOBB'da yapılan Türkiye Ekonomi Şurasına katıldı.
EKONOMİ 22.1.2019
Türkiye Ekonomi Şurası'nda Manisa'nın sorunları anlatıldı
Türkiye Ekonomi Şura'sının oldukça verimli geçtiğini belirten Manisa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yılmaz, 'Bu toplantıda bu sorunlarımızı birinci ağızdan iletmek şansını bulduk. Cumhurbaşkanımız her zamanki duyarlılığı ile sorunlarımızı dinledi ve ilgili Bakanlara çözümleri konusunda talimatlarını verdi' dedi.
EKONOMİ 22.1.2019
CHP Büyükşehir adayı Böcek:'Ekonomik olarak ailelere destek olabilecek projeler
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, ekonomik anlamda ailelere destek olabilecek projeler geliştirdiklerini söyledi.
EKONOMİ 22.1.2019
'Kent, İnşaat ve Ekonomi Kongresi' protokolü imzalandı
Gaziantep Ticaret Odası ile TMMOB Mimarlar Odası Gaziantep Şubesi arasında ekonomik gelişmelerin kentsel etkilerini temel alan 'Kent, İnşaat ve Ekonomi Kongresi (KİE)' için işbirliği protokolü imzalandı.
EKONOMİ 22.1.2019
Başkan Gülsoy, Türkiye Ekonomi Şurası'nda İç Anadolu Bölgesi'ni temsil etti
Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Gülsoy, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın teşrifleriyle gerçekleşen Türkiye Ekonomi Şurası'na katıldı.
EKONOMİ 22.1.2019
3 boyutlu yazıcı üretip, ekonomik kazanç elde etmeye başladı
Elazığ'da Mekatronik Mühendisliği bölümünden mezun olan Mustafa Kılıç, işinden kalan zamanlarda evinin bir köşesinde oluşturduğu atölyede kendi ürettiği 3 boyutlu yazıcı ile tasarımlar yaparak ek gelir kazanıyor.
EKONOMİ 22.1.2019
Söke Ticaret Borsası, Türkiye Ekonomi Şurası'na Katıldı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından düzenlenen Türkiye Ekonomi Şurası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.
EKONOMİ 22.1.2019
İYİ Partili Parlak Malatya ekonomisine değindi
İYİ Partili Parlak Malatya ekonomisine değindi
İYİ Parti Yeşilyurt Belediye Başkan adayı Cem Parlak, seçim çalışmalarına devam ediyor.
EKONOMİ 21.1.2019
NTO Başkanı Özyurt Türkiye Ekonomi Şurası'nda
Türkiye Ekonomi Şurası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ilgili Bakanların katılımıyla TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleştirildi.
EKONOMİ 21.1.2019
Asgari ücretli işçi en çok 1969'da birikim yapabildi
Türkiye'de asgari ücretin uygulanmaya başladığı 50 yıldan bu yana, asgari ücretli bir işçinin en çok çeyrek altın alabildiği yıl 1969 yılı olurken, en az birikim yapabildiği yıl da 54'üncü hükümetin iş başında olduğu 1996 yılı olarak kayıtlara geçti.
EKONOMİ 19.1.2019
Emine Günay, Ekonomi Danışma Kurulu'na bir daha seçildi
AK Parti Eskişehir Milletvekili ve Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Nur Günay, AK Parti Ekonomi Danışma Kurulu'na 27. dönemde tekrar seçildi.
EKONOMİ 18.1.2019
Rize TÜMSİAD'dan ekonomi konferansı
Rize TÜMSİAD'dan ekonomi konferansı
Tüm Sanayici ve İş Adamları Derneği (TÜMSİAD) Rize Şubesi tarafından ekonomi üzerine konferans düzenledi.
EKONOMİ 17.1.2019
Kastamonu'da Ekonomi Toplantısı gerçekleştirildi
Kastamonu'da Ekonomi Toplantısı gerçekleştirildi
Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğünde ekonomi toplantısı gerçekleştirildi.
EKONOMİ 16.1.2019
(Özel) Çürümeye terk edilen motosikletler ekonomiye kazandırılıyor
Şanlıurfa'da çeşitli nedenlerden dolayı trafikten men edilen ve yediemin otoparklarında çürümeye terk edilen motosikletler ülke ekonomisine kazandırılıyor.
EKONOMİ 16.1.2019
Zabun: Kahramanmaraş Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunuyor'
Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) Başkanı Serdar Zabun, Kahramanmaraş'ın Türkiye ekonomisinin temel taşlarından birisi olduğunu söyledi.
EKONOMİ 14.1.2019
Kocasinan'dan hem ekonomiye hem de doğaya büyük katkı
Kocasinan Belediyesi, 2018 yılında toplam 2 bin 650 ton kağıt atığını geri dönüştürerek, 45 bin 50 ağacın kesilmesini önledi. Çevre konusundaki duyarlılığı ve hassasiyeti ile takdir toplayan Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, geri dönüşümle hem çevreye hem de ekonomiye büyük katkı sağladıklarını söyledi.
EKONOMİ 13.1.2019
İzmir'in 'hayalet gemileri' ekonomiye katkı sağlıyor
İzmir Körfezi'nde yıllarca tehlike saçan sahipsiz icralık gemiler, Aliağa Gemi Söküm Tesisleri'nde parçalanıp demir çelik firmalarına satılarak ekonomiye kazandırılıyor.
EKONOMİ 13.1.2019
CHP ekonomi heyetinden MTSO'ya ziyaret
CHP Genel Merkezi tarafından oluşturulan Ekonomi Heyeti Malatya ziyaretleri kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
EKONOMİ 11.1.2019
Kadınlar,akvaryumda balık üreterek ekonomiye katkı sağlayacak
Kadınlar,akvaryumda balık üreterek ekonomiye katkı sağlayacak
Elazığ'da kadınlar akvaryumda balık üreterek ekonomilerine katkı sağlayacak.
EKONOMİ 11.1.2019
CHP Ekonomi heyeti Malatya'da
CHP Genel Merkezi tarafından oluşturulan Ekonomi Heyeti, Malatya'daki sivil toplum kuruluşları ziyareti kapsamında Ticaret Borsasını da ziyaret ederek istişarelerde bulundu.
EKONOMİ 11.1.2019
CHP Ekonomi heyetinden, MTSO'ya ziyaret
CHP Genel Merkezi tarafından oluşturulan Ekonomi Heyeti Malatya ziyaretleri kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.
EKONOMİ 11.1.2019
Türkiye 2030'da 5.Olacak
İngiliz finans kuruluşu Standard Chartered'ın raporunda Türkiye'nin 2030 yılında dünyanın 5. büyük ekonomisi olacağı ifade edildi.
EKONOMİ 11.1.2019
ATO Başkanı Baran: 'KOBİ'lerin desteklenmesi ekonominin kan dolaşımını hızlandır
Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, hükümetin reel sektöre yönelik desteklerinin KOBİ Destek Paketi ile taçlandırıldığını belirterek, 'Üretim ve istihdamın çok önemli bölümünü sağlayan KOBİ'lerin desteklenmesi ekonominin kan dolaşımını hızlandıracaktır' dedi.
EKONOMİ 10.1.2019
MTM, 2018 yılının ekonomi karnesi açıklandı
Medya Takip Merkezi (MTM), Ekonomi Gazetecileri Derneği için yaptığı araştırmada 2018 yılının öne çıkan ekonomi başlıklarını açıkladı.
EKONOMİ 9.1.2019
Bakan Albayrak'tan Ekonomi Açıklaması
Bakan Albayrak'tan Ekonomi Açıklaması
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, sosyal medya hesabından ekonomiye ilgili değerlendirmede bulundu.
EKONOMİ 8.1.2019
Kocasinan'ın atölyesi, ekonomiye ve çevreye katkı sağlıyor
Kocasinan Belediyesi, bünyesindeki atölye ile tüm araç-gereç ve iş makinelerinin gerekli bakım ve onarımlarını düzenli olarak gerçekleştiriyor. Atölyeyi gezerek, çalışmaları inceleyen Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, 'Atölyemizde belediye ihtiyaçlarını karşılayarak hem Kayseri ekonomisine hem de çevreye büyük katkı sağlıyoruz' dedi.
EKONOMİ 7.1.2019
Ekonomiye değer, bölgeye renk katıyor
Köyceğiz'de belediye, Muğla Yabanılar Derneği ve sivil toplum kuruluşları işbirliği ile yıl içerisinde kurulan pazarlar ilçe ve bölge ekonomisine değer katıyor.
EKONOMİ 4.1.2019
Rize Valisi Çeber: 'OSB Rize ekonomisine ciddi bir katma değer sağlayacak'
Rize Valisi Çeber: 'OSB Rize ekonomisine ciddi bir katma değer sağlayacak'
Rize Valisi Kemal Çeber, Rize Organize Sanayi Bölgesi'nde incelemelerde bulundu.
EKONOMİ 1.1.2019
Aydınlı üreticiye ekonomik yem
Aydınlı üreticiye ekonomik yem
Aydın Büyükşehir Belediyesi, et ve süt üreticisini desteklemek için yem satışına başlıyor.
EKONOMİ 1.1.2019
Sudan'da ekonomik krizin neden olduğu eylemler devam ediyor
Sudan'da ekonomik krizin sebep olduğu protestoların 13. gününde göstericilere göz yaşartıcı spreyle müdahale edildi. Sudan Devlet Başkanı yaptığı açıklamada, aşırı güç kullanmaktan kaçındıklarını ifade etti.
EKONOMİ 31.12.2018
İl Ekonomi Değerlendirme Toplantısı Vali Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi
İl Ekonomi Değerlendirme Toplantısı Vali Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi
İl Ekonomi Değerlendirme Toplantısı Vali Ali Hamza Pehlivan başkanlığında gerçekleştirildi.
EKONOMİ 31.12.2018
Aydemir: 'Türkiye ekonomik saldırılara karşı dimdik ayakta durdu'
Lokantacılar ve Pastacılar Odası Başkanı Altan Aydemir, yeni yıl mesajında, 'Türkiye ekonomik saldırılara karşı dimdik ayakta durdu' dedi.
EKONOMİ 31.12.2018
2019 Ekonomisi GTO'da değerlendirildi
Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bölge iş dünyası ile Gaziantep Ticaret Odasında ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısında bir araya geldi. GTO Başkanı Tuncay Yıldırım bölge iş dünyasının yoğun ilgi gösterdiği toplantıda bölgeye özel bir teşvik modeli istedi.
EKONOMİ 30.12.2018
Koçhisar Barajı'ndan ekonomiye 52 milyon liralık katkı
Tarım ve Orman Bakanlığı'nın ikinci 100 günlük eylem planı kapsamında hizmete alınacak olan Koçhisar Sulaması 1.Kısım işinin tamamlanmasıyla birlikte ekonomiye 52 milyon 976 bin liralık katkı sunması hedefleniyor.
EKONOMİ 28.12.2018
Ekonomik koordinasyon toplantısı yapıldı
Adıyaman'ın ekonomi meseleleri ile paydaşlar arası iletişim işbirliğini gerçekleştirmek ve yapılan çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen ekonomi koordinasyon kurulu toplantısı Vali Aykut Pekmez Başkanlığında gerçekleştirildi.
EKONOMİ 28.12.2018
Ekonomik Güven Endeksi Açıklandı
Ekonomik Güven Endeksi Açıklandı
Ekonomik güven endeksi 75,2 olarak açıklandı. Endeks bir önceki ay 73,7 seviyesindeydi.
EKONOMİ 28.12.2018
Süper Lig'in en ekonomik takımı E.Yeni Malatyaspor
Süper Lig'in ilk yarısına performansıyla damga vuran Evkur Yeni Malatyaspor, bonservis ücretine en az para harcayan kulüp unvanını elinde bulunduruyor.
EKONOMİ 27.12.2018
Trump: 'ABD ekonomisi için tek sorun Fed'
Trump: 'ABD ekonomisi için tek sorun Fed'
ABD Başkanı Donald Trump, ABD ekonomisinin tek sorununun Amerikan Merkez Bankası (Fed) olduğunu söyledi.
EKONOMİ 24.12.2018
Hisarcıklıoğlu: 'Ekonomimizde olumlu gelişmeler var'
Tekirdağ'da düzenlenen Reel Sektör-Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantısına katılan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, 'Bugün aslında devrim niteliğinde 5 yıldır takip ettiğimiz ticari alacak sigortası önümüzdeki dönemde hayata geçirilmesiyle ilgili mevzuat çıktı' dedi.
EKONOMİ 24.12.2018
Samsun Haberleri: Ekonomiye Kadın Eli Değdi
Samsun'da yaşayan kadınlar tarafından 'Çorbada tuzumuz ekonomide sözümüz var' düşüncesiyle oluşturulan 'Kadının El Emeği Çarşı 1919' vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.
EKONOMİ 22.12.2018
Ekonomist Alkin: 'Çok fazla ürün değil, değerli ürün üretmeliyiz'
İZMİR (İHA) ? Prof. Dr. Emre Alkin, Türkiye'ye lazım olan şeyin kalkınma olduğunu belirterek, 'Nüfusu büyüterek, ekonomik rakamları büyüterek, çok fazla üreterek bir yere varamayız. Çok fazla ürün değil, değerli ürün üretmeliyiz' dedi.
EKONOMİ 20.12.2018
8 Yıl Aradan Sonra Kabul Edildi
Komşu Yunanistan'da yeni yıl bütçesi kabul edildi. Kurtarma programı haricinde hazırlanan ilk bütçe 8 yıl aradan sonra mecliste kabul edildi.
EKONOMİ 19.12.2018
Asgari ücret için kritik gün!
İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2019'da geçerli olacak asgari ücreti belirlemek üzere ikinci toplantısını bugün yapacak.
EKONOMİ 13.12.2018
Kritik Ekonomi Verisi Açıklandı!
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), Ekim ayı 'Ödemeler Dengesi İstatistikleri'ni açıkladı. Cari işlemler hesabı ekim ayında 2 milyar 770 milyon dolar fazla verdi. Bunun sonucunda, on iki aylık cari işlemler açığı 39.403 milyon dolara geriledi.
EKONOMİ 11.12.2018
S&P'den Türkiye açıklaması!
Ekonomik değerlendirmelerden çok siyasi kararlarla gündeme gelen S&P, bu kez olumlu söylemlerle dikkatleri üzerene çekti.
EKONOMİ 5.12.2018
Ekonomideki Beklentiler İyiye Gidiyor
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Manisa'da sanayicilere yönelik yaptığı konuşmada, 'Ekonomideki beklentiler iyiye gitmeye başladı' dedi.
EKONOMİ 30.11.2018
İki Ülke Arasındaki Ekonomik Savaş Kızışıyor
Kosova , Sırbistan'a uyguladığı yüzde 10'luk gümrük vergisini Sırbistan'ın Kosova'ya düşmanca politikalar yürütmesi sebebi ile yüzde 100'e çıkardı.
EKONOMİ 22.11.2018
'Bir Ekonomik Afet Yaşadık'
Samsun Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hacı Eyüb Güler, Samsun'da esnafların ekonomik açıdan iyi durumda olmadığını ancak kepenk kapatacak seviyede de olmadığını belirterek, herkesi sabırlı olmaya davet etti.
EKONOMİ 7.11.2018